Obama elnök együtt imádkozott Grahammel

2010. április 27., címkék: Nagyvilág, ima, billy graham, barack obama

Az USA elnöke, Barack Obama meglátogatta a 91 éves Billy Graham baptista prédikátort, világhírű evangelizátort. A Fehér Ház közleménye szerint a találkozó jó fél óráig tartott.

Obamaék húsvéti ünnepe

2010. április 06., címkék: Nagyvilág, istentisztelet, amerikai egyesült államok, húsvét, barack obama

Az amerikai sajtó az elnöki család húsvétjára is ráirányította a közfigyelmet. Idén egy dél-kelet washingtoni templomba ment az Obama család húsvéti  istentiszteltre.

Obama 25 vallási és közösségi tanácsadója

2010. március 17., címkék: Nagyvilág, barack obama

Az amerikai elnök nemrég létrehozta a Hit Tanácsát, melynek feladata, hogy minden fontos nemzeti és nemzetközi ügyben ajánlásokat fogalmazzon meg Obama elnök részére.

A keresztyének egyre kevésbé elégedettek Obama elnökkel

2010. február 24., címkék: Nagyvilág, amerikai egyesült államok, barack obama

Azok, akik Obama elnökké választásában nagy százalékban keresztyénként támogatták őt, egyre elégedetlenebbek az új elnökkel – a Barna Csoport nevű keresztyén közvéleménykutató cég legfrissebb felmérése szerint.

Barack Obama is üdvözölte Tőkés László volt református püspököt

2009. december 16., címkék: Határon túl, tőkés lászló, kommunista, barack obama

Két évtizeddel ezelőtt romániaiak tízezrei fogtak össze és álltak ki határozottan a szabadság és az egyenlőség mellett - áll Barack Obama üzenetében, amelyet a temesvári forradalom évfordulója alkalmából küldött Tőkés Lászlónak.

Ír püspökök részvétnyilvánítása Kennedy szenátor halálára

2009. szeptember 02., címkék: Nagyvilág, amerikai egyesült államok, barack obama

John F. Kennedy volt amerikai elnök legfiatalabb öccse augusztus 26-án 77 éves korában hunyt el agydaganatban Massachusetts-i otthonában. Temetési szertartására szombaton Bostonban került sor, amelyen többek között beszédet mondott Barack Obama amerikai elnök is.